Amerikiečių pitbultejerų išvaizda: priekis

Terminas priekis apibūdina ryšį tarp mentės, žasto, krūtinės priekio (krūtinkaulio) ir su jais susijusių minkštųjų audinių. Pagrindiniai kaulai jungiami vadinamaisiais kampais.

Mentė turi sklandžiai įsilieti į krūtinės ląstą. Jie niekada neturėtų būti aukščiausias šuns taškas. Mentės aukščiausias taškas turi gulėti išilgai šonkaulių, kiek žemiau negu stuburas.

Kaklas vidutinio ilgio, raumeningas. Ties ketera - šiokia tokia arka.

UKC parodose daugėja šunų storais trumpais kaklais, taip pat atsiranda puikiai tokius šunis vertinančių teisėjų. Nerimą kelia ir per ploni kaklai, kurie, nors ne tokie populiarūs, taip pat nėra “teisingi”. Trumpas kresnas storas kaklas visada bus– trūkumas. Kaklas turi būti ilgesnis už šuns kaukolę ir tokios formos, kad eitų kūgiu nuo pečių link galvos. Bull tipo kaklas nėra nei optimalus, nei vidutiniškas, nei funkcionalus.

Vertinant kaklo ilgį, reikia brėžti liniją nuo apatinio žandikaulio link nugaros taip, kad ji būtų lygiagreti su žeme. Jei šuns kaklas tinkamo ilgio, linija eis virš nugaros. Jei linija nusiles – kaklas per trumpas.

Kaklas pamažu platėja nuo kaukolės ir gražiai susilieja su pečiais. Oda ant jo stora, be pagurklio.

Kaklas negali būti trumpas, storas, plonas ar silpnas, trūkumu laikomas ir “avies” (įgaubtas) kaklas. ADBA standartas reikalauja, kad kaklas būtų ilgas ir prie kaukolės pagrindo labai raumeningas.

Mentė nėra pritvirtinta prie jokio kaulo viršuje, tačiau ji su keturiais raumenimis jungiasi prie stuburo bent keliose vietose. Kuo tvirčiau jungiasi, tuo tvirtesnis priekis, todėl palaidos mentės – struktūros bėda.

Atkreipkite dėmesį, kad šio bėgančio šuns visa masė ir jėga sutelkta į vieną vietą – čiurną ir pėdą. Štai kodėl taip svarbu veisti darbinius šunis tvirtomis, tiesiomis čiurnomis ir storomis, stipriomis pėdomis. Selekcininkai, „gaminantys“ šunis silpnomis čiurnomis ir plokščiomis pėdomis, stumia gyvūnus į nepalankią padėtį. Jie galės dirbti, tačiau padidės traumų rizika.

Mentės ilgos, plačios, raumeningos, nuožulnios. Žastas maždaug vienodo ilgio su mente, jie jungiasi stačiu kampu. Daugėja šunų su per trumpais žastais. Dėl to šuns viršutinė linija judesio metu priekyje atrodo aukštesnė. Žinoma, šioje situacijoje įmanomi ir taisyklingi judesiai, tačiau tai vis tiek rimta problema.

Priekinės galūnės stiprios ir raumeningos. Alkūnės arti kūno. Žiūrint iš priekio, priekinės kojos laikomos vidutiniškai nutolusios viena nuo kitos, statmenos į žemę. Kai kojos tokioje pozicijoje, matomos visos alkūnių problemos., kurios negali būti pasuktos išorėn ar vidun.

Čiurnos trumpos, galingos, tiesios ir lanksčios. Žiūrint iš šono, jos beveik statmenos.

Atkreipkite dėmesį, kad beveik statmenos, trumpos ir lanksčios gali egzistuoti vienu metu ir turi atitikti lankstumo bei vidutiniškumo poreikį. Optimalaus ilgio lanksčios čiurnos reikalingos darbiniui šuniui. Tiesa, trumpos lanksčios čiurnos taip pat yra neblogas dalykas. Čiurnos negali būti nuožulnios ar kreivos, priekinės galūnės - išlinkusios, kojos pasuktos išorėn ar vidun.

Idealus pitbulterjeras juda sklandžiai, galingai ir laiko galvą ištiestą maždaug 45 laipsnių kampu su kūnu, o uodegą – lygiagrečiai su žeme ar šiek tiek pakeltą (45 laipsniai su žeme). Tobulus judesius lemia idealiai subalansuoti priekis ir galas. Užpakalinės pėdos turi leistis tiksliai ton vieton, kurioje ką tik buvo priekinės.

 

Parašykite komentarą