Būkite protingi

pagal SDJ 2012 baland. Autorius  SUICIDE VICTORY KENNELS

 

Pastaruosius porą metų tarp amerikiečių pitbulterjerų augintojų pastebėjau nerimą keliančių ženklų - ir toji tendencija vis auga. Prieš ketverius ar penkerius metus būdavo labai neįprasta pamatyti šuniukų, parduodamų parodoms. Dabar tai jau įprasta praktika. Aš mačiau tų šuniukų savininkus, reklamuojančius augintinius ir net neišstatančius jų ringe. Kiti nuolat jungiasi į įvairius klubus ir siunčia jauniklius reklamuojančias nuotraukas.

Tokia veikla liūdina daugelį pitbulterjerų augintojų bei veisėjų. Daug žmonių per pastaruosius kelerius metus labai susidomėjo pitbulterjerais. Nors aš neprieštarauju šių nuostabių šunų auginimui, man nepatinka veisimo idėja norint šuniukus tiesiog parduoti. Tai nėra veislė, susijusi su tokio tipo aktyvumu.

Yra keletas senų kovinių šunų veisėjų, kurie parduoda kokybiškus veislės atstovus. Jie gerai žinomi ir šunis pardavinėja jau daug metų. Dauguma jų teisę pardavinėti uždirbo dėl meilės šiai veislei ir su ja praleisto laiko. Tačiau daugybė jaunų žmonių perka bet ką, ką randa skelbimuose, pasirinkimą geriausiu atveju pagrįsdami tik genealogija, tada įsigytus augintinius kuo greičiau veisia - kai tik tie pakankamai suauga. Tai labai neatsakinga ir kenksminga.

Dar yra žmonių, kurie patenka į kategoriją, veisiančia bully tipo pitbulterjerus. Mano nuomone, tai blogiausia. Tokia praktika labai žalinga veislei, daug labiau negu kovinių šunų veisimas.

Savo nuomonę galiu pagrįsti tuo, ką matau parodose visoje Alabamoje, Tenesyje ir Kentukyje. Parodose tuos žmones labai lengva atskirti. Dažnai jie į parodą atvažiuoja su 2 ar 3 šunimis narve. Kiti net narvo nepasiima ir visą dieną vaikšto aplink su savo šunimis. Kai kurie savo augintiniams leidžia artintis prie kovinių linijų šunų neatsižvelgdami į tai, kas gali atsitikti. Daugybė jų leidžia šunims žaisti su kitais šunimis, imtis tarpusavy, lyg tie būtų porelė jauniklių.

Tokia praktika kelia nerimą. Mes visi žinome, kaip blogai spauda atsiliepia apie pitbulterjerus čia, Jungtinėse Valstijose. Liūdna, kad pitbulterjerų savininkai nesinaudoja geriausiais sprendimais.

Galiausiai leiskite man visus palikti su keletu paprastų patarimų. Jei šunys neatitinka veislės aprašymų – neveiskite jų. Jei Jūsų veisimas nepagerins veislės – neveiskite. Jei veisiate tiesiog tam, kad uždirbtumėte pinigų, remkitės efektyvumu ir struktūra bei būkite labai selektyvus.

Elkitės protingai su šia veisle. Būkite darbštūs saugodami ir parduodami šiuos puikios veislės atstovus!

Parašykite komentarą