Ar šunys gali ėsti kačių maistą?

Gamtoje šunys yra medžiotojai ir maitėdos, ėdantys labai įvairių maistą. Jų racionas iš tiesų neįtikėtinai įvairus - nuo gyvų pelių ar prieš kelias dienas kitų plėšrūnų nudobto gyvūno iki žolėdžių išmatų. Šiems gyvūnams nėra nieko pernelyg bjauraus, kadangi jie stengiasi išlikti.

Šiomis dienomis šunys dažniausiai šeriami gan vienodu maistu (paprastai pasirenkamas kuris nors sauso ėdalo gamintojas ir keičiantis šuns augimo fazėms keičiamos tik pašarų formulės). Ar tokiam šuniui galima duoti kačių maisto? Tikrai ne. Pati paprasčiausia to priežastis - kačių maistas sukurtas ir subalansuotas katėms, o ne šunims.

Katėms reikia mažesnio maisto kiekio vienam kilogramui kūno masės, tačiau tuo pačiu – daugiau baltymų ir riebalų. Kačių pašarai paprastai kaloringesni, kartais turi daugiau natrio (priklausomai nuo formulės).

Kadangi katės gan išrankios, jų pašarai smulkesni, skanesni ir maloniau kvepia (šunys maistą labiau linkę rinktis pagal kvapą, o katės – pagal skonį). Vadinasi, dažnas šuo teiks pirmenybę ne savo nuobodžiam „sausiakui“, o viliojančiam katės ėdaliukui - tačiau tai juk nereiškia, kad šunys turi ėsti viską, kas jiems skanu.

Iš tiesų ilgalaikis šunų šėrimo kačių pašarais poveikis nebuvo tirtas, taigi tiksliau pasakyti nieko negalima – tačiau kai kurie „nuklydę“ savininkai yra pastebėję dažnesnius kasymusis, alerginius bėrimus. Įrodyta, kad aukšto baltymingumo dietos gali pabloginti inkstų funkcijas bei sukelti šuniukų augimo problemas. Jei šuo linkęs į pankreatitą ar virškinimo sutrikimus, didesnis riebalų kiekis kačių pašaruose gali skatinti lėtinių problemų atsiradimą. Be to, dėl didesnio kaloringumo kačių maistas labiau „eina į kūną“, o šuo dėl mažesnio jo kiekio vis tiek jaučiasi alkanas ir ieško ką dar būtų galima suryti.

Kas atsitiks, jei šuo kartą paragaus kačių maisto? Blogiausias scenarijus – vėmimas ir viduriavimas dėl staigaus pašarų pasikeitimo...

Savo ruožtu katėms taip pat negalima duoti šunų maisto – nuo ilgesnio tokio maitinimo būdo katėms pradeda trūkti praktiškai daugumos svarbių medžiagų, ypač taurino, kurį šunų organizmas geba pasigaminti. Dažnai šunų ėdalu šeriamų kačių savininkai skundžiasi, kad augintinės pradeda labai šertis, prastėja jų kailio būklė – tai pirmieji požymiai, kad kažkas negerai.

Parašykite komentarą